GÜL VE KELEŞOĞLU ORTAKLIĞI: AUTOPIA

Beylikdüzü'nde inşa edilen Autopia, yaşam ve hobi alanlarından, sergi ve müzayede salonlarına kadar geniş bir yelpazede farklı eğilimlere hizmet edebilen ilk ve tek tematik otomobil alışveriş merkezi olma özelliği taşıyor. Autopia'da ofisler 30 metrekareden, galeriler 85 metrekareden, fast food alanları ise 46 metrekareden başlıyor. Projede showroom fiyatları 330 bin dolardan başlıyor ve istenilen metrekarelerde showroomlar oluşturularak fiyatlar belirleniyor. Ödeme koşulları da belirlenen alan için yüzde 20 peşinat 60 ay vadesiz ödeme şeklinde gerçekleşiyor. Nisan 2010'da başlanan projenin Aralık 2011'de bitirilmesi planlanıyor. Projede bugüne kadar yaklaşık yüzde 40 oranında bir kışımın satışı gerçekleşti. Projenin sosyal alanlarında sinema- tiyatro salonları, sergi salonları, çocuklara yönelik eğlence merkezi, restoran ve kafeler bulunuyor.
Bilge ÇALIKLI ARPACI/Autopia Genel Müdürü

Genel olarak baktığımızda önümüzdeki yıllar içinde inşaat sektörü ülkemizin lokomotif sektörü olma konumunu uzak ara koruyacaktır. Son dönemde emlak sektöründe gelmiş olduğu nokta ile Körfez ülkeleri, Rusya, sürekli alternatif yatırım araçları arayan Avrupa ve Amerika için büyük bir ilgi odağı olmuş durumda. Özellikle İstanbul dünya emlak piyasasında hak ettiği yeri bulmaya çok yaklaştı ve emlak dünyasında önemli bir oyuncu durumuna geldi. Yabancı yatırımcıların yalan takibinde olan İstanbul'un yakın gelecekte metrekare fiyatları konusunda Avrupa'da olduğu gibi 15 - 20 bin euro seviyelerinde değer görmesi bekleniyor.

Projenin Künyesi

Lokasyonu: Beylikdüzü
Toplam arsa: 46.761 metrekare
Toplam inşaat alanı: 170.651 metrekare
İnşaata başlama tarihi: Nisan 2010
İnşaatı bitirme tarihi: Aralık 2011
Yatırım bedeli: 150 milyon dolar
Ünite sayısı: 490
Sosyal alanları: Fast food alanları, sinema, sergi salonları, çocuk eğlence merkezi, tiyatro salonları, kafeler ve restoranlar.
Mimarı: GAD (Gökhan Avcıoğlu - Dara Kırmızıtoprak)

Yukarı