TÜRKİYE VE AVRUPA'NIN EN BÜYÜK OTOMOBİL AVM'Sİ AUTOPİA GALERİLERİN GÖZDESİ

Keleşoğlu ve Gül İnşaat ortaklığıyla Beylikdüzü'nde inşa edilen ve Türkiye'nin ilk, Avrupa'nın en büyük otomobil alışveriş merkezî olan Autopia'nın inşaatı ve showroomlarının satışı sürüyor. 2011 yılının son çeyreğinde açılacak olan Autopia'da showroomların yüzde 30'u yeni sahiplerini bekliyor. Galerin ve distribütörlerinde ilgi odağı olan projede Mercedes-Benz Has Otomotiv şimdiden yerini aldı.

Keleşoğlu ve Gül İnşaat ortaklığıyla Beylikdüzü'nde inşa edilen ve Uluslararası Gayrimenkul Ödüllerinde aldığı "Türkiye'nin ve Avrupa'nın 2010 Yılındaki En İyi Mimari Projesi" ödülüyle Türkiye'de olduğu kadar yurtdışında da ses getiren Autopia'nın inşaatı ve showroomlarının satışı hızla devam ediyor. Türkiye'nin ilk, Avrupa'nın en büyük otomobil alışveriş merkezi projesi olan Autopia'da showroomlann yüzde 30'u yeni sahiplerini bekliyor. 0 km. ve ikinci el otomobil galerinin olduğu kadar distribütörlerinde ilgi odağı olan Autopia'da Mercedes-Benz Has otomotiv gibi güçlü markalar yerini şimdiden aldı.

2011 yılının son çeyreğinde kapılarını ziyaretçilerine açacak olan Autopia, toplam 150 milyon dolarlık bir yatırımla, 117 bin metrekare satılabilir ve kiralanabilir alana sahip bulunuyor. 542 adet mağazası ile yılda 6 milyon ziyaretçi hedefleyen merkez, üç stadyum büyüklüğünde bir alana inşa ediliyor.

Ödüllü 'Totem Yarışması' Düzenliyor

Autopia, tasarım yeteneğine güvenen herkesi düzenlediği ödüllü Totem Yarışması'na katılmaya davet ediyor. Otomobil ile ilgili her şeyin yürüme mesafesi uzaklığında olduğu Autopia, bu kapsamda üniversitelerin ilgili bölümlerinde okuyan öğrencileri ve tasarım konusunda yeteneğine güvenen herkesi düzenlediği Totem Yarışması çatısı altında biraraya getiriyor. Yarışmaya katılan adayların tek yapması gereken; 6 Şubat5 Mart 2011 tarihleri arasında Autopia'yı en iyi yansıtan, Autopia'yı en iyi şekilde temsil edeceğine inandıkları tasarımlarıyla yarışmaya katılmak. Bunun için; tasarladıkları totem projelerini www.dikkattotemyarismasivar.com adresinden ulaşabilecekleri şartname çerçevesinde başvuru formuyla birlikte konusunda uzman seçici kurula göndermeleri yeterli. 17 Nisan 2011 tarihinde jüri üyeleri tarafından seçilen projenin sahibi 5 bin dolar tutarındaki ödülü kazanmaya hak kazanırken, Autopia tarafından hayata geçirilecek olan projesi de 2011 sonunda kapılarını açacak olan Autopia'da yerini alacak.

Yukarı